Jak są produkowane bambusowe szczoteczki

bambusowa szczoteczka do zębów

Szczoteczka do zębów, jaką znamy dzisiaj powstała w XV w. Rękojeść z osadzonym pod kątem prostym włosiem. Uchwyt był wykonany z bambusa lub z kości zwierząt. Zaraz zaraz….z bambusa? Właśnie tak! Pierwsze szczoteczki produkowane były w Chinach skąd pochodzi nasz magiczny materiał. Okazuje się, że po ponad 500 latach bambus nadal jest niezawodnym tworzywem. Coś niezwykłego musi być w tym bambusie, że bambusowe szczoteczki są nadal z niego produkowane. Prawie 2 miliardy ludzi nie może się mylić.

Dowiedz się dlaczego warto pokochać bambusową szczoteczkę do zębów

Niezwykły bambus

Bambus był od wieków zwany drewnem biednego człowieka. Używano go do produkcji naczyń, mebli, rusztowań, tkanin. Istnieje ponad 1000 zarejestrowanych zastosowań tego materiału. Trawa ta rośnie w zastraszającym tempie 1 metra dziennie. Jest najszybciej odnawialnym zasobem naturalnym świata. Do jego upraw nie potrzebne są pestycydy. Jest naturalnie antybakteryjny i antygrzybiczny. Idealnie nadaje się do produkcji szczoteczek do zębów.

Jak pozyskiwany jest bambus na nasze szczoteczki?

Lokalni rolnicy wiedzą o bambusie wszystko. Wiedzę przekazują z pokolenia na pokolenie i nikt im nie podskoczy. Na początku bambus trzeba wyciąć. Można to zrobić dopiero, kiedy osiągnie wymaganą wysokość. Po wycięciu każde źdźbło jest dzielone na kawałki o długości 120 cm – 200 cm. Następnie jego powierzchnia jest wygładzana, a materiał sterylizowany w wysokiej temperaturze. Po całej procedurze bambus odpoczywa, aż całkowicie wyschnie.

Dowiedz się jak dbać i jak często wymieniać szczoteczkę do zębów

Uchwyt i włosie

Nasze szczoteczki zaczynają nabierać kształtu. Następnym krokiem jest przycięcie bambusa na określoną długość i wycięcie charakterystycznego pofalowanego kształtu rękojeści. Każdy uchwyt jest polerowany, aby powierzchnia szczoteczki była gładka i bezpieczna dla użytkownika. Kolejny etap to zainstalowanie włosia w główce szczoteczki. Włosie wtłaczane jest pod ciśnieniem w główkę. Dzięki temu trzyma się mocno podczas szczotkowania zębów. Klej nie ma z tym nic do czynienia. Jego brak umożliwia wyciągnięcie włosia ze zużytej szczoteczki i wyrzucenie do kosza z odpadami sztucznymi.

koperta

No to w drogę

Jesteśmy już prawie na końcu. Pozostało jedynie pakowanie i wysyłka do naszej siedziby. Po przybyciu towar jest przez nas sprawdzany pod względem jakości. Teraz już tylko pozostaje regularnie zaopatrywać naszych subskrybentów w naturalne szczoteczki do zębów. Codziennie sprawdzamy nowe zamówienia i odnowienia. Drukujemy nasze eko koperty, piszemy do Was liściki i przybijamy stemple. Gotowe paczki wysyłamy do Waszych skrzynek na listy. 

Poznaj najczęstsze błędy podczas mycia zębów

Czekamy

Na co czekamy? Na wasze opinie i zdjęcia. Ktoś napisze maila, a ktoś inny wrzuci relację na Instagramie. Za każdym razem cieszymy się tak samo. Nasi Klienci sprawiają, że codziennie chce nam się wstawać do pracy. Jeśli więc jesteś naszym subskrybentem i chcesz nam dać opinię, będzie nam bardzo miło. Jeśli natomiast jeszcze nie subskrybujesz naszej szczoteczki to najwyższa pora zacząć. To tylko 10 zł co 2 miesiące. Jeśli zmienisz zdanie, rezygnujesz kiedy chcesz. Warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*