JAK DBAĆ I JAK CZĘSTO WYMIENIAĆ SZCZOTECZKĘ DO ZĘBÓW.

wymieniać szczoteczkę do zębów

Szczoteczka do zębów to podstawowe i najważniejsze akcesorium w każdej łazience. Chociaż czasami jedyne czego pragniemy to papier toaletowy. Zwłaszcza kiedy akurat się skończył. I choć w ekstremalnej sytuacji jesteśmy sobie w stanie poradzić bez papieru, to już dobrej i świeżej szczoteczki nie zastąpi nic. A już na pewno nie gazeta. Żeby jednak cieszyć się pełną higieną trzeba odpowiednio dbać i często wymieniać szczoteczkę do zębów.

Czyść swoje narzędzia

Wiesz jak wygląda nóż szefa kuchni? Pewnie oczyma wyobraźni widzisz nóż duży, ostry i….czysty. Jeśli lubisz gotować lub oglądasz programy kulinarne to wiesz, że kucharz zawsze wyciera swój nóż po jego użyciu. Profesjonalny szef dodatko trzyma swoje noże w specjalnym etui. Dzięki temu, że dba o swoje narzędzia, dłużej zachowają swoje właściwości. Nie inaczej jest ze szczoteczką do zębów. Traktuj ją dobrze, a odwdzięczy Ci się pięknym, zdrowym uśmiechem. Oto kilka porad jak dbać o szczoteczkę do zębów.

  1. Nie dziel się nią, nigdy – a jeśli mówię nigdy, mam na myśli NIGDY. Jeśli często podróżujesz to trzymaj zawsze zapasową szczoteczkę w kosmetyczce. A jeżeli jesteś w sytuacji awaryjnej na szczęście jest to produkt tak powszechny, że dostaniesz go nawet w kiosku.
  2. Trzymaj ją główką do góry – na dnie kubka zawsze jest wilgotno, a gdzie jest wilgoć tam są bakterie, które chętnie wskoczą na włosie Twojej szczoteczki
  3. Zapewnij przeciąg – nie zamykaj szczoteczki w etui, zwłaszcza zaraz po użyciu. Szczoteczka nie zdąży wyschnąć, a to znowu sprzyja rozwojowi bakterii.
wymieniać szczoteczkę do zębów

Dezynfekcja nie zaszkodzi

Nie musisz kupować specjalnych środków do dezynfekcji. Szczoteczka do zębów do prosty sprzęt domowego użytku, więc stosuj proste domowe sposoby. Oto kilka z nich:

  1. Wyparz szczoteczkę – nic tak nie zabija bakterii jak wysoka temperatura. Zagotuj wodę w czajniku, wlej do szklanki i zanurz swoją szczoteczkę. Wystarczy jak zrobisz to raz w tygodniu
  2. Pamiętaj o kubku – jeśli trzymasz szczoteczkę w kubku to raz na jakiś czas wylej z niego wodę, umyj płynem do naczyń i wytrzyj d o sucha
  3. Użyj mięty –  możesz skorzystać z płynu do płukania jamy ustnej. Wlej trochę płynu do kubka i zanurz główkę szczoteczki na minutę. Świeżość murowana.

A ty jak często wymieniasz swoją szczoteczkę?

Niestety Polacy nie mają się czym pochwalić. Statystyczny Janusz i Grażynka wymieniają szczoteczkę raz, maksymalnie 2 razy w roku. Przy czym zgodnie z zaleceniami stomatologów należy wymieniać szczoteczkę do zębów co 2 miesiące. Skąd taki termin? Badania naukowe udowodniły, że szczoteczka jest w stanie efektywnie czyścić maksymalnie przez 10 tygodni. Po tym czasie włosie szczoteczki się zużywa, wygina. Ponadto na włosiu rozwijają się groźne dla zdrowia drobnoustroje. Bakterie gromadzą się na szczoteczce nawet jeśli przechowujesz ją prawidłowo. Dentyści zalecają również wymianę szczoteczki po każdej chorobie lub przeziębieniu. Dlatego, że te bakterie, które osadziły się na włosiu szczoteczki podczas choroby mogą przenosić się do naszego organizmu i być przyczyną kolejnej infekcji. 

Częściej znaczy taniej

W szczoteko.pl wiemy jak zadbać o Ciebie i Twoją szczoteczkę. Za jedyne 10 zł otrzymasz od nas bambusową szczotę. Antybakteryjny i antygrzybiczny bambus świetnie sprawdzi się w twojej łazience. Dodatkowo w tej cenie dostajesz od nas coś bezcennego – czas, bo pamiętamy o regularnej wymianie szczoteczki za Ciebie. Zamów subskrypcję bambusowej szczoteczki do zębów, a do dentysty będziesz chodzić tylko, żeby przybić piątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*