Elektryczna szczoteczka do zębów – przeczytaj zanim kupisz

elektryczna szczoteczka

Czy elektryczna szczoteczka do zębów jest skuteczniejsza od tradycyjnej? Opinie wśród użytkowników są podzielone. Zarówno jeden jak i drugi sprzęt ma jeden cel: dbać o higienę jamy ustnej i zapobiegać próchnicy. Przed wyborem każdego urządzenia warto przyjrzeć mu się z nutą podejrzliwości. Zwłaszcza jeśli trzeba na niego wydać kilkaset złotych.

Zalety

To co wyróżnia szczoteczkę elektryczną od manualnej to prędkość. Człowiek choćby się zasapał nie jest w stanie wykonać tyle ruchów co silnik elektrycznej szczoteczki. A ten zapiernicza z prędkością minimum 5 tysięcy obrotów na minutę. Natomiast myjąc zęby ręcznie robisz to z prędkością 800 obrotów na minutę. Różnica widoczna gołym okiem. Żebyśmy jednak nie popadli w euforię. To, że elektryczna szczoteczka porusza się 5 razy szybciej od manualnej nie znaczy, że zamiast mycia zębów przez 2 minuty możemy skrócić ten czas do 20 sekund. W tak krótkim czasie nie jesteśmy nawet w stanie dobrze dotknąć każdego zęba. Niektóre szczoteczki elektryczne mają nawet wbudowany zegar, który jest ustawiony na….2 minuty. Zatem prędkość 5 razy większa, a oszczędność czasu żadna. 

Plusem szczoteczki elektrycznej jest też to, że jest dokładna i porządnie wyszczotkuje zęby. Jednak żadna szczoteczka, elektryczna ani manualna, nie usunie resztek jedzenia z przestrzeni między zębami. Tutaj trzeba skorzystać z nici dentystycznej.

Kliknij tutaj i dowiedz się dlaczego należy regularnie wymieniać szczoteczkę do zębów

Wady

Po pierwsze cena. Od kilkudziesięciu do nawet sześciuset złotych. Jak to często bywa, najlepiej kupić coś pośrodku. Najtańsza szczoteczka może się okazać nietrafionym pomysłem. Niska jakość wykonania powoduje, że sprzęt szybko się zużywa. I produkt, który powinien służyć przez lata trzeba wymienić po kilku miesiącach. A zatem w grę wchodzą szczoteczki za około 200 zł. Dosyć dużo, biorąc pod uwagę fakt, że końcówki szczoteczki nadal trzeba regularnie wymieniać ze względów higienicznych i zdrowotnych. A te również kosztują około 10 zł za sztukę. 

Kolejna sprawa to konieczność utrzymywania szczoteczki naładowanej. Niby nic wielkiego, ale trzeba o tym pamiętać. Raczej nie jest to opcja dla zapominalskich.

Elektryczna szczoteczka do zębów wymaga również delikatnego używania. Zbytnie dociskanie szczoteczki połączone z wysokimi obrotami może spowodować zniszczenie szkliwa i podrażnienie dziąseł.  To z kolei może prowadzić do nadwrażliwości.

Kliknij tutaj i dowiedz się dlaczego warto używać bambusowych szczoteczek do zębów

elektryczna szczoteczka

Wybór należy do Ciebie

Jak z każdym produktem, znajdą się jego zwolennicy i przeciwnicy. My nie jesteśmy przeciwnikami elektrycznych szczoteczek. Uważamy, że każdy ma prawo do własnego wyboru. Jesteśmy za to zwolennikami szczoteczek manualnych. Wierzymy, że do tak prostej i powszechnej czynności nie potrzeba drogiego sprzętu. Manualną szczoteczką zadbasz o zęby równie dobrze jak szczoteczką elektryczną, a kosztuje ułamek ceny tej drugiej. Zatem jeśli uważasz tak jak my to zapraszamy do naszego sklepu www.szczoteko.pl. Znajdziesz u nas bambusowe szczoteczki do zębów w abonamencie. Zamawiasz raz i co 2 miesiące dostarczamy do Ciebie nową szczoteczkę.

Komentarze do “Elektryczna szczoteczka do zębów – przeczytaj zanim kupisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*