BAMBUSOWA SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW. DLACZEGO WARTO JĄ POKOCHAĆ.

Bambusowa szczoteczka do zębów

Przeciętny Ziemianin zużywa w ciągu roku 5-6 szczoteczek do zębów. Przy założeniu, że plastikowa szczoteczka waży 20 g, to rocznie wyrzucamy około 4500 ton plastiku. I to tylko ze szczoteczek. I to tylko w Polsce. Pomyśl, że plastikowe szczoteczki to tylko 1% plastiku, który niestety udaje nam się produkować rocznie. Wyobraźnia pracuje. Na szczęście bambusowa szczoteczka do zębów pozwoli Ci zachować czyste sumienie.

Coraz bliżej zera

Nasza świadomość ekologiczna rośnie. Według badania CBOS z 2018 roku 84% Polaków dostrzega problemy związane z ekologią. Chętnie zapraszamy do naszego życia idee, które pomagają nam zacząć. Chcemy być “zero waste” lub chociaż poczuć się “less waste”. Dociera do nas też znaczenie metody małych kroków i dostrzegamy jak duże znaczenie dla planety mają małe zmiany w życiu każdego z nas.

bambusowa szczoteczka do zębów

Codzienne decyzje

Weźmy chociaż powszechny problem przeciętnego Polaka – kupowanie na zapas i wyrzucanie jedzenia. Nie żyjemy przecież w epoce kamienia łupanego, gdzie posiłek przybiega dwa razy w tygodniu, a tylko raz daje się upolować. Ogromną ulgę na sumieniu i na portfelu daje nam mądre mrożenie produktów. Coraz częściej planujemy zakupy i wybieramy się na nie z lnianą, wielorazową torbą. A jeszcze częściej, w ogóle się nie wybieramy, w końcu na internetowych zakupach, dodatkowo oszczędzamy czas. 

W trend świadomych zakupów i internetowej wygody idealnie wpasowuje się bambusowa szczoteczka do zębów. Czytaj dalej i przekonaj się dlaczego.

Miliardy ludzi nie może się mylić

Bambus pochodzi z Azji południowo – wschodniej i towarzyszy tamtejszym mieszkańcom od kilku tysięcy lat. Do dzisiaj stanowi ważną część ich życia. Bambus jest źródłem odnawialnym i rośnie bardzo szybko (nawet 1 metr dziennie), przez co nie trzeba się obawiać, że go zabraknie. Produkują z niego między innymi meble, kosmetyki i dodatki do potraw. O tym dlaczego bambus jest super piszemy w tym wpisie. Pytanie jak sprawdza się bambus w produkcji szczoteczek do zębów wydaje się dość retoryczne. Okazuje się, że jest to materiał wręcz do nich stworzony.

Z bambusem Ci do twarzy

Wybór bambusowej szczoteczki do zębów jest dobry zarówno dla środowiska jak i dla nas samych. Uprawa bambusa nie wymaga nawożenia i podlewania. Bambus rośnie całkowicie naturalnie. Dodatkowo zawiera własny środek antybakteryjny. Bambusowa szczoteczka w kontakcie ze śliną uwalnia substancje i przyczynia się do wyeliminowania bakterii z jamy ustnej. Ponadto bambus jest naturalnie antygrzybiczny, więc wilgotne łazienkowe środowisko jest niestraszne naturalnej szczoteczce.

Myj bezpiecznie

Pewnie słyszeliście o bisfenolu A (BPA). Jest to szkodliwy dla zdrowia związek chemiczny stosowany jako przeciwutleniacz na przykład w plastikowych szczoteczkach do zębów. Substancja ta uwalnia się pod wpływem wilgoci lub podgrzewania. W dłuższej perspektywie powoduje problemy hormonalne, otyłość, czy nawet prowadzi do chorób nowotworowych. Włosie szczoteko wykonane jest z Nylonu 6, który nie zawiera BPA. Myjąc zęby naszą bambusową szczoteczką możesz spać spokojnie – to rozwiązanie bezpieczne i higieniczne.

bambusowa szczoteczka do zębów

Dla mnie masz stajla

Bez ściemy, bambusowe szczoteczki są po prostu ładne. Jej prosty, elegancki design pasuje do każdej łazienki i każdej kosmetyczki. Do tego lekka jak piórko. Zużytą szczoteczkę wyrzucasz bez wyrzutów sumienia, bo jest biodegradowalna. Jak widzisz bambusowa szczoteczka do zębów to same plusy. Zapraszamy więc na szczoteko.pl, gdzie wybierzesz ulubiony kolor szczoteczki. Decydując się na abonament, nie musisz pamiętać o regularnej wymianie szczoteczki. My zrobimy to za Ciebie.

4 Komentarze do “BAMBUSOWA SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW. DLACZEGO WARTO JĄ POKOCHAĆ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*